Lucrări de reabilitare și eficientizare energetică - Clădirea Prefecturii Bihor
27 Mai 2026
Proiectul a vizat creșterea eficienței energetice și modernizarea uneia dintre clădirile administrative reprezentative ale județului Bihor. Lucrările au inclus intervenții asupra anvelopei clădirii, reabilitarea acoperișului și a elementelor termoizolante, modernizarea sistemelor de climatizare, ventilare și iluminat, precum și integrarea unor soluții pentru producerea și monitorizarea eficientă a consumului de energie.
Prin implementarea acestor lucrări, clădirea beneficiază de condiții îmbunătățite de funcționare, eficiență energetică crescută și un nivel superior de sustenabilitate pe termen lung.
Prin implementarea acestor lucrări, clădirea beneficiază de condiții îmbunătățite de funcționare, eficiență energetică crescută și un nivel superior de sustenabilitate pe termen lung.